Birkózó Eb – Bácsi Péter már negyeddöntős

image

Bácsi Péter második mérkőzésén is könnyed győzelmet aratott és bejutott a legjobb nyolc közé a kötöttfogásúak 80 kilogrammos kategóriájában a Vantaaban zajló birkózó Európa-bajnokság utolsó versenynapján.

A 74 kilóban 2008-ban Eb-győztes versenyző a szerb Petar Balót négy és fél perc alatt technikai tussal verte, s a cseh Artur Omarov ellen sem kellett sokkal jobban megizzadnia. Az FTC sportolója az első pillanattól lényegesen aktívabban birkózott riválisánál, akit már egy perc után intettek. Bácsi térdelést kért, majd szép emelés után nagy ívben eldobta ellenfelét. A folytatásban a 4-0-ás előny tudatában sem állt meg, 1:50 percnél riválisa mögé került (6-0), majd a három percet követő szünet után tíz másodperccel kiléptette Omarovot (7-0). Már csak egy pont kellett volna a technikai tushoz Bácsinak, aki azonban innentől már takarékoskodott az erejével, s végül 7-0-ra győzött.
    Az elődöntőbe kerülésért a svéd Kristoffer Berg vár Bácsira.
    A másik három magyar, Lőrincz Tamás (71 kg), Szabó László (75 kg) és Lőrincz Viktor (85 kg) később lép majd szőnyegre a nyolc közé jutásért.